TDS-TECHNIK

Novinky ve starší verzi pro AutoCAD LT

www.tds-technik.cz
Verze 16

Informace o posledních novinkách programu TDS-TECHNIK naleznete zde.

Pokud máte verzi 15 nebo starší, můžete se na této stránce dozvědět, jaké hlavní změny byly ve verzi 16.Pokud používáte starší verze programu TDS-TECHNIK, můžete se podívat, jaké byly novinky v předchozích verzích 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9 a 8.Program TDS-TECHNIK verze 16 obsahoval další nové funkce a vylepšení, jejichž základní přehled je uveden na této stránce.Databáze normalizovaných dílů

Spojovací součásti

Do databáze bylo doplněno dalších téměř 40 typů dílů podle norem DIN. Jsou to některé typy šroubů, matic, podložek, kolíků a závlačky.


Lisovací prvky

Novou skupinou jsou lisovací prvky podle katalogů SIMAF a PROWELD.


Valivá ložiska

Předchozí verze nadstavby obsahovala ložiska podle norem ČSN a DIN a podle katalogů ZKL, SKF a INA/FAG. Do nové verze byly zaktualizovány údaje podle těchto katalogů a doplněny další typy ložisek radiálních i axiálních, u ložisek ZKL přibyla nová série „NEW FORCE“.


Upínací ložiska

Nově byla zařazena skupina upínacích ložisek s litinovými nebo plechovými domečky.


Svěrná a upínací pouzdra

Zcela nový je také soubor „Hřídelová svěrná a upínací pouzdra“ ve skupině „Součásti hřídelů“, kde najdete kuželová pouzdra Taper Bush (Taper Lock) a upínací pouzdra RCK.


Příruby

Do nové verze byla zařazena přírubová hrdla a příruby podle ČSN EN 1092, v provedení z oceli, z litiny, ze slitin mědi a ze slitin hliníku.

Upozornění: použité 3D obrázky jsou pouze ilustrativní. Některé verze nadstavby TDS-TECHNIK umožňují vkládání do výkresu pouze ve 2D pohledu.


Kreslicí pomůcky

Hydraulické značky

Byla doplněna možnost vkládat do výkresu hydraulické značky.Pokud používáte starší verzi programu TDS-TECHNIK, můžete se podívat, jaké byly novinky v předchozích verzích 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9 a 8.

Také si přečtěte, co je nového v následujících verzích 17, 18, 19, 20, 21 a 22.


Základní informace | AutoCAD LT | AutoCAD

Novinky | Popis | Ceník | Přehled funkcí sad a modulů

Domovská stránka TDS-TECHNIK | Technická podpora