TDS-TECHNIK

Novinky pro ZWCAD

www.tds-technik.cz
Verze 21

Je tady další nová verze strojírenské nadstavby TDS-TECHNIK, která přináší řadu zajímavých novinek. Na této stránce naleznete popis těch nejdůležitějších z nich.


Pokud používáte starší verze programu TDS-TECHNIK, můžete se podívat, jaké byly novinky v předchozích verzích 20, 19, 18, 17, 16, 15.0 a 15.1, 14.0 a 14.1, 13.0 a 13.1, 12.0, 11.0, 10.0, 9.0 a 8.0.V následujícím textu jsou uvedeny informace o novinkách uvedených ve strojírenské aplikaci TDS-TECHNIK verze 21 v rozsahu sady Komplet.Novinky pro ZWCAD

Podpora verze 2021

Nová verze nadstavby podporuje ZWCAD 2021. Je ji však možné nainstalovat a používat i v případě, že používáte některou ze starších dosud podporovaných verzí ZWCADu.


Nové pásy karet

Nadstavba TDS-TECHNIK verze 21 má přepracované a vylepšené uživatelské rozhraní. Pokud v ZWCADu používáte pás karet, tak v něm budete mít k dispozici dvě nové karty se všemi funkcemi nadstavby.

Pokud přecházíte ze starší verze nadstavby a budete i nadále používat nástrojové panely místo pásu karet, je třeba nástrojové panely znovu uspořádat.

V případě, že chcete používat pouze pásy karet a nechcete používat starší nástrojové panely, můžete je skrýt příkazem zadaným do příkazové řádky ZWCADu:

-NPANEL (Enter) V (Enter) S (Enter)

Platí pro ZWCAD 2019 a novější. Pro starší verze ZWCADu zůstává menu nezměněno.


Tmavé rozhraní

Nová verze nadstavby podporuje také tmavé prostředí ZWCADu. To je v ZWCADu nastaveno jako výchozí, ale je možné ho změnit v nastavení ZWCADu, případně ho můžete změnit změnou systémové proměnné COLORTHEME (hodnota 0 je pro tmavé, hodnota 1 pro světlé prostředí).

Platí pro ZWCAD 2019 a novější. Ve starších verzích ZWCADu je vždy světlé prostředí.


Knihovna normalizovaných dílů

Rozšíření databáze normalizovaných dílů

V nové verzi byla rozšířena databáze normalizovaných dílů o trhací nýty s malou a velkou plochou hlavou a se zápustnou hlavou z hliníku, oceli a nerezu podle norem ČSN EN ISO, DIN a podle katalogu Bralo.

Trhací nýty najdete v Tabulkách v nabídce Spojovací součásti – Nýty.

Aktualizace databáze normalizovaných dílů

V nové verzi byly aktualizovány údaje s ohledem na zrušené nebo nově vydané normy ČSN a ISO.


Rozviny plášťů

Základním výstupem programu Rozviny plášťů jsou soubory DXF, které je možné otevřít do CADu nebo např. do softwaru pro řezací stroje. Nyní je možné výkresy rozvinů také vytisknout. V programu lze zvolit, zda chcete tisknout pouze rozviny nebo také pohledy, přičemž program přizpůsobí měřítko velikosti papíru.

U odboček je k dispozici nová volba umístění spoje odboček, zda má být v horní, spodní nebo boční poloze nebo v místě nejkratšího spoje (u excentrických tvarů). U válcových a kuželových rour s válcovou odbočkou je možné volit, zda má být díra uvnitř rozvinu hlavní větve nebo na krajích.

Při vytváření DXF souborů je možné zvolit, aby se po uložení soubor automaticky otevřel do CAD systému, který máte nainstalovaný.

V konfiguraci programu je nově možné vypnout zobrazování nejmenšího opsaného obdélníku a nová je možnost natáčet rozvinutý tvar podle tohoto opsaného obdélníku.


Tolerance ISO

Součástí programu byl již dříve také nástroj Tolerance ISO. V nové verzi je však tato pomůcka vylepšena. Hlavní novinkou je grafické znázornění polohy tolerančního pole.

Nástroj Tolerance ISO je dostupný samostatně ze Start menu, případně je možné jej spouštět z dalších programů (Tabulky, Výpočty apod.).Pokud používáte starší verzi programu TDS-TECHNIK, můžete se podívat, jaké byly novinky v předchozích verzích 20, 19, 18, 17, 16, 15.0 a 15.1, 14.0 a 14.1, 13.0 a 13.1, 12.0, 11.0, 10.0, 9.0 a 8.0.


TDS-TECHNIK pro ZWCAD
Novinky | Popis | Ceník | Přehled funkcí sad a modulů | Prodejci

Domovská stránka TDS-TECHNIK | Technická podpora